Cegła jako podstawowy materiał budowlany – jak wybierać?

rolety fdsg jhgsa

Zakup materiałów budowlanych przy dzisiejszej konkurencyjności nie jest dużym wyzwaniem. Ilość hurtowni i składów budowlanych w każdym regionie jest na tyle satysfakcjonująca, że z łatwością wybrać można najlepszego czy najkorzystniejszego dostawcę danego materiału.

Przy wznoszeniu nowych konstrukcji i budynków, zarówno z wykorzystaniem cegły jak i pustaków czy betonowych bloczków – konieczne jest jednak upewnienie się, że niższa cena nie jest efektem niższej jakości danego produktu.

Pustaki w ofertach sklepów budowlanych

Zarówno dominująca większość pustaków w ofercie sklepów, skupów i hurtowni budowlanych, jak i cegły, wykonane są z ceramiki. Gwarantuje to bardzo dużą odporność i trwałość takiego materiału budowlanego, ale także ma kolosalne znaczenie dla jego cech energetycznych czy termoizolacyjnych. Ceramika budowlana sprawia, że konstrukcje powstałe z jej wykorzystaniem znacznie szybciej się wychładzają przy wysokich temperaturach, ale jednocześnie nie tracą tak szybko ciepła z wnętrza pomieszczeń w przypadku niskich temperatur na zewnątrz. Aby jednak być całkowicie zadowolonym z efektów, jakie zapewnia ceramika budowlana, należy korzystać z materiałów najwyższej jakości. Więcej na https://budujeszdom.pl.

Kupuj ceramikę budowlaną dobrej jakości

Jak je rozpoznać? Należy zwracać uwagę na najbardziej oczywiste aspekty cegieł, pustaków czy bloczków, a mianowicie:

  • czy sprzedawane palet/opakowania nie posiadają śladów naruszenia
  • czy na pojedynczych egzemplarzach nie ma śladów zawilgotnienia
  • czy pojedyncze sztuki nie są uszkodzone mechanicznie, nadkruszone, ułamane lub pęknięte
  • czy produkty nie posiadają przebarwień i odbarwień różnego typu

Jeśli nawet w dużej dostawie ceramika budowlana będzie nosiła pojedyncze znamiona wad produkcyjnych – z dość dużym prawdopodobieństwem założyć można, że w całym transporcie wady ukryte mogą zawierać także rozliczne inne egzemplarze. Warto więc sprawdzić transport i pokwitować odbiór materiałów budowlanych dopiero po przynajmniej podstawowych oględzinach i kontroli zawartości.

Polityka zwrotów materiałów budowlanych zależy od dostawcy

Materiały budowlane naturalnie można w sporym zakresie zwracać, ale jeśli cała partia będzie uszkodzona – hurtowni czy skład mogą odmówić przyjęcia uszkodzonego towaru. Najczęściej zaś do takich uszkodzeń dochodzi w wyniku niewłaściwego przechowywania materiałów budowlanych lub w efekcie niewłaściwego ich przewożenia.